Krst CD Spevokolu Rybničan
Kontakty
O obci....
Fotogaléria obce....
Samospráva....
Povinné zverejňovanie....
Obecný úrad....
Ako vybaviť....
Voľby....
Spoločenské organizácie....
Školy a vzdelávanie....
Zdravotníctvo....
Spoločenská rubrika....
Zaujímavosti v našej obci....
NOVINY
Revit. verejných priestr.....
Protipovodňové opatrenia
Obecný Internet


Dátum pridania: 21.06.2010        Počet zobrazení: 7046          tlačiť článok

Krst CD Spevokolu Rybničan

V Rybnickom mutnom potoku. Takto sa volá spoločné dielo spevokolu Rybničan - 1. CD, ktorého prezentácia sa konala v piatok večer 4.6.2010.

V Rybnickom mutnom potoku

Takto sa volá spoločné dielo spevokolu Rybničan - 1. CD, ktorého prezentácia sa konala v piatok večer 4.6.2010. CD obsahuje pekné starodávne piesne a aj názov sme po gramatickej stránke ponechali po starom. Piesne sú také, aká bola doba. Veselé, aj smutné a rôzneho rytmu. Okolité dediny nás predbehli a dávno ponahrávali najmenej po jednom CD a tie ľahké rytmické piesne sú už rozchytané. Náš výber bol zúžený, ale snažili sme sa ich naspievať tak , ako zneli v čase ich vzniku. Aj keď sa to až tak presne nedá, ale určite sú veľmi pekné a zaslúžia si byť nahraté.

Chceli sme dosiahnuť to, aby sa zachovala spomienka na atmosféru minulosti a nezmyť patinu. Spôsob podania tej istej piesne bol svojský v každej čilejkárskej dedine. Myslíme, že sa nám hudobné dielo podarilo, no a podariť sa mohlo len tak, že sme ho robili s nadšením a tvrdým zrýchleným tempom. Za to patrí veľká vďaka všetkým spevákom, lebo tomu obetovali veľa času a námahy. Ale voňavé lupene ruží od Anky Struhárovej boli vďakou za všetku námahu. Čo sa týka samotného kultúrneho programu, sme veľmi hrdí na to, že nás prišla pozdraviť aj rocková kapela Spirit s jej vedúcim Marcelom Kleinom a DFS Kolovrátok s vedúcimi Mgr. Vierkou Nipčovou a Ing. Táničkou Bandziovou. Boli by sme radi privítali aj FS Krivín, ale zo skúsenosti vieme, že nám viacerí ich členovia nefandia, preto sme ich rešpektovali. Z našej strany je záujem o serióznu spoluprácu.

Ďalej chceme poďakovať starostovi obce Ing. Imrichovi Králikovi za sponzorstvo, úlohu krstného otca a aj za zorganizovanie pohostenia. Ďakujeme aj poslancom obecného zastupiteľstva, najmä však Stanislavovi Maďarovi, ktorý nám v príprave krstu veľmi pomohol a nakoniec aj celú akciu aj moderoval. Obísť však nemôžeme ani pracovníčky obecného úradu. Počas celého roka nám vychádzali v ústrety. Aj pánovi farárovi Vdp. Pavlovi Klapicovi ďakujeme za porozumenie a požehnanie CD. A o to, aby bolo čo prezentovať, sa postarali aj Kleinovci, hlavne Marcel, ktorý s Rybničanom nahral všetky piesne a potom sa dlhé hodiny CD čistilo a mixovalo. Je to pre Marcela Kleina určite veľká skúsenosť.

Poďakovať chceme aj Zuzane Mihálkovej z SB Pressu Tlmače za promtnú tlač obalov a pri tejto príležitosti ako to už býva zvykom, nesmú chýbať ani sponzori: Hlavný sponzor: Obec Rybník Ďalší sponzori: Stanislav Maďar, Jozef Senci, Ing. Jozef Uhnák, Ladislav Lieskovský, Ing. Jozef Piatro, Miloš Kosorín. Srdečne ďakujeme. V ďakovnej reči musíme spomenúť aj riaditeľa ZŠ PaedDr. Karola Mladého, ktorý nám poskytol priestory na nácvik počas zimných mesiacov a taktiež Ing. Dušana Huszára z TJ Rybník. Keď sme vo štvrtok pred prezentáciou prišli pre kľúče od kultúrneho domu, čakali nás vyupratované a vyvoňané priestory, o čo sa postarali pracovníci VPP. Ešte raz vďaka všetkým, ktorí sa akokoľvek pričinili o to, aby sa nám akcia vydarila. Dúfame, že sme na nikoho nezabudli, a ak predsa, prepáčte.

A naozaj máme ešte jedno špeciálne poďakovanie Klementovi a Editke Zátikovcom, ktorí robia záslužnú činnosť a nie len teraz. Celá akcia je zachytená ich kamerou. Pavel Tušan vedúci Spevokolu Rybničan


Súvisiace odkazy: MO Matice slovenskej, FS Krivín, OZ Spirit, ZO Jednoty dôchodcov Slovenska, Vinohradnícky spolok Rybník, TJ Družstevník Rybník, ZO Automotoklub, Stolnotenisový klub, Poľovnícke združenie, Skupina ŠvecBand,


Náhodná fotografia
vinobranie_38

powered by 3d panorámy