Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Novoročný príhovor starostu obce Rybník

Dátum: 01.01.2024
Autor: Ing. Daniela Višňová, Ing. Andrea Krištofová
Novoročný príhovor starostu obce Rybník

Novoročný príhovor starostu obce Rybník 

Novoročný príhovor starostu obce Rybník 

Vážení spoluobčania, milí priatelia!

Dovoľte mi prihovoriť sa Vám pri tejto slávnostnej príležitosti prvého dňa Nového roka 2024. Prežili sme najkrajšie sviatky v roku, počas ktorých sme si oddýchli od každodenných starostí, venovali sa viac sebe a svojej rodine a mali k sebe bližšie. Skúsme si čaro Vianoc a ich hodnoty preniesť aj do ostatných dní tohto roka. Bezpochyby nás aj tento rok čakajú rôzne problémy, starosti a trápenia, ale aj dni plné radosti, šťastia a dobrej nálady, ktorých, verím, bude väčšina. Dôležité je ale to, aby sme boli zdraví, správali sa k sebe ohľaduplne, rešpektovali iný názor, nesúdili druhých a vzájomne si odpúšťali. Veď, čo je krajšie ako úsmev na tvárach našich najbližších, dobre fungujúci život v každej rodine a tým pádom aj v celej dedine.

Nechcem dnes hodnotiť výsledky našej práce, verte však, že svojou činnosťou som sa snažil riešiť všetky oblasti života našej obce. Nie všetko sa dá zrealizovať počas jedného roka, nakoľko všetko má svoje pravidlá a v neposlednom rade všetko závisí od finančných možností obce. V priebehu tohto roka som sa veľa naučil, vybudoval dobré vzťahy a získal potrebné skúsenosti, ktoré chcem využiť aj v ďalšom období pri realizácii projektov a plánov v prospech rozvoja našej obce. Verím, že zvládneme aj náročné situácie, ktoré nás čakajú, čo sa týka aj zvýšených cien energií. Z tohto dôvodu budem musieť urobiť mnoho opatrení, ktoré však robím veľmi nerád. Uvedomujem si, že za každým sľubom je veľa práce, povinností a samozrejme aj finančných prostriedkov.

Verím, že kultúrny a spoločenský život sa v našej dedinke bude naplno rozvíjať. Veď predsa naše akcie ako Vinobranie,  či Deň otvorených pivníc nás preslávili široko-ďaleko. Ako starosta obce chcem poďakovať Vám všetkým, ktorí ste sa snažili v uplynulom roku akýmkoľvek spôsobom o to, aby bol život v našej obci krajší a veselší. Moje poďakovanie patrí poslancom obecného zastupiteľstva, ale nielen im – aj ich manželkám a manželom, ktorí sa aktívne zapájajú a pomáhajú pri všetkých podujatiach, ktoré sa organizujú v našej obci. Patrí im veľké ďakujem. Ďakujem všetkým našim združeniam, podnikateľom i jednotlivým členom komisií za pomoc a spoluprácu. Moje veľké poďakovanie patrí takisto zamestnancom obecného úradu, pracovníkom RSP, zamestnancom ZŠ a MŠ za ich usilovnú prácu.

Vážení spoluobčania, na záver novoročného príhovoru,  by som Vám chcel v mene svojom ako i v mene poslancov obecného zastupiteľstva a zamestnancov obecného úradu ešte raz zaželať do Nového roku hlavne pevné zdravie, Božské požehnanie, šťastie, lásku, pokoj a veľa osobných i pracovných úspechov.

 

Peter Šrámek, starosta obce Rybník

rybnik_novorocenka_2024_1