Príhovor starostky ku sviatku Všetkých svätých

Dátum: 01.11.2020
Príhovor starostky ku sviatku Všetkých svätých

Vážení spoluobčania,

V dnešný sviatok  Všetkých svätých  zvyčajne bývajú cintoríny plné návštevníkov. Tentoraz je  všetko inak.  Zákaz vychádzania, celoplošné testovanie, pre niekoho  karanténa – to všetko výrazne ovplyvňuje naše tradície a neumožňuje nám navštíviť hroby našich blízkych.

V našich srdciach a spomienkach na drahých zosnulých neexistujú však žiadne obmedzenia....i my na obci  si pripomíname našich zosnulých spoluobčanov a na znak úcty a spomienky sme im na hrob položili a zapálili sviečku  - symbol večného svetla.

Zároveň Vám oznamujeme, že dnes sa bude o 17tej hodine vysielať na živo z nášho kostola Dušičková pobožnosť za zomrelých a to prostredníctvom FB Farnosť Rybník.

Ing. Daniela Trňanová

starostka obce