Oznam - elektrické prípojky Stará hora

Dátum: 21.04.2022
Oznam - elektrické prípojky Stará hora

Obec Rybník, zastúpená starostkou Ing. Danielou Trňanovou Vám oznamuje zámer vybudovania nových elektroenergetických zariadení, a to „Rozšírenie distribučnej siete, LE_Rybník – Sv. Anny vinice – VN, TS, NN“. Jedná sa o rozšírenie infraštruktúry distribučnej siete elektrickej energie s možnosťou pripojenie nových odberných miest v nezastavanej časti obce Rybník – od ulice Sv. Anna na Starú Horu.

Obec Rybník v 12/2021 požiadala stavebný úrad v Leviciach o umiestnenie stavby rozšírenia distribučnej siete. Na základe územného rozhodnutia bude podaná žiadosť o stavebné povolenie pre daný projekt. Pred podaním žiadosti o stavebné povolenie je nevyhnutné, aby obec Rybník uzatvorila zmluvu so Západoslovenskou distribučnou, a.s. o hromadnom pripojení.

Finančná spoluúčasť pre všetky potrebné úkony, ktoré sú nevyhnutné pre získanie územného rozhodnutia a následne stavebného povolenia je 200€/záujemcu.

Poplatok 200€ sa bude záujemcami uhrádzať po uzatvorení zmluvy medzi záujemcom a obcou Rybník na účet obce, prípadne osobne v pokladni obecného úradu. Náklady spojené so samostatnými elektrickými prípojkami znáša záujemca.

Potenciálnym záujemcom, vybratým z katastralnej mapy v okruchu budúcej rozšírenej siete budú zasielané listy spolu s návratkou v najbližšom období.