Október - mesiac úcty k starším

Dátum: 22.10.2021
Október - mesiac úcty k starším

Milí seniori,
mesiac október je venovaný vám - našim seniorom.
Už v roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov mesiac október za Mesiac úcty k starším.
Vedeli ste, že štatistiky uvádzajú, že seniori sú šťastnejší ako tridsiatnici?
Nezažívajú toľko stresov, sú pokojnejší, vedia sa tešiť z bežných vecí.
Viem, že váš život bol plný šťastných i menej šťastných chvíľ, na ktoré často spomínate. Prenášajte vaše zážitky a skúsenosti na svoje deti a vnúčatá, nech sa stanú krásnymi spomienkami, ktoré nikdy nezostarnú.
Prajem vám, aby ste sa mohli spoločne so svojou rodinou tešiť z maličkostí a pripomínať si chvíle šťastia a radosti, ktoré ste prežili.
Preto vám zo srdca ďakujem za to, že ste, za to že máte s nami mladšími pochopenie a najmä za to, že nám dávate svoju lásku.
V mene svojom a v mene vedenia našej obce vám želám milí seniori veľa zdravia, radosti a životného optimizmu.
Nech Boh požehná roky, ktoré máte pred sebou.
Prežite ich obklopení láskou, úctou a pozornosťou svojich najbližších.

Daniela Trňanová, starostka obce

rybnik_letak_A4