Zatvorenie predajne COOP Jednota

Vážení spoluobčania,

vzhľadom na situáciu, ktorá nastala v našej obci, som požiadala COOP Jednotu o zabezpečenie prevádzky potravín aspoň na 3 hod. v dňoch 4.-8.1.2020

Podľa komunikácie s COOP Jednota Levice je zrejmé, že situácia je náročná aj pre nich, nakoľko každodenne im pribúdajú pozitívni zamestnanci na prevádzkach a bude veľmi náročné (ak vôbec) zabezpečiť náhradný personál do našej predajne.

Situácie je naozaj vážna v celom našom okrese, nakoľko počet infikovaných sa neustále zvyšuje.

Tým, že v našej obci je len jedna predajňa potravín sme sa dostali do patovej situácie. Ambulantný predaj je vyhláškou zakázaný a nemôžeme ho po konzultácii s kompetentnými inštitúciami zabezpečiť ani výnimočne ako náhradný.

Včera sme takmer 60 občanom zabezpečili výdaj chleba, v tejto pomoci však nemôžeme z hygienických dôvodov pokračovať.

Platné obmedzenia nám zväzujú ruky a preto Vás prosím, zaujímajte sa o svojich susedov – seniorov, imobilných a odkázaných – a ak je to z Vašej strany možné, pomôžte im so zabezpečením nákupov.

Myslím si, že akútne sa to ukáže budúci týždeň, keď sa im pomíňajú domáce zásoby... ak o niekom viete a nemôžete osobne pomôcť, dajte nám vedieť prosím.

Ďakujem Vám vopred.

Daniela Trňanová, starostka obce